Jei dar to nepadarėte, prieš pradėdami šią mokymo programą įsitikinkite, kad esate susipažinę su pagrindine peilių sauga. (nuoroda)
Pastarnokai yra juokingai atrodanti daržovė – jie šiek tiek panašūs į morkas, bet daug blyškesni, o jų forma kiek perdėta. Pastarnokai yra gana minkšti šakniavaisiams ir turi unikalų skonį. Šioje pamokoje gaminsime pastarnoko gabalėlius.
Kaip ir su morkomis, geriausia, jei pastarnokus nenulupsite, kad išsaugotumėte mineralų kiekį. Nuplaukite juos po švariu tekančiu vandeniu ir, jei reikia, nušveiskite švariu skalbimo šepetėliu.
Nupjaukite pastarnoko viršutinę ir apatinę dalį. Kai nupjaunate viršų, patikrinkite, ar viduje nėra rudos spalvos. Jei yra, tiesiog nupjaukite šiek tiek daugiau nuo viršaus.
(Jei yra kokių nors kitų dėmių, galite iškirpti nedidelę „V“ formą abiejose dėmės pusėse, kad jos pašalintumėte, kaip ir su morkomis.)
Dėl pastarnoko formos šiek tiek sunkiau pjaustyti vienodo dydžio gabalėlius. Atminkite, kad kiekvienoje pusėje siekiame maždaug 2 cm (šiek tiek žemiau colio) gabalėlių. Taigi pradėčiau nuo lieso pastarnoko galo, kaip paveikslėlyje žemiau.
Kai pasieksite pastarnoko viršų, padėkite jį ant lygaus paviršiaus ir supjaustykite į trečdalius arba ketvirčius, priklausomai nuo jo pločio.
Pastarnoko gabalėliai puikiai tinka kepsniams, bet tinka ir troškiniams bei troškiniams. Kadangi pastarnokai yra minkšti, jie iškepa tik valandą „Gas Mark 4“ temperatūros orkaitėje (180 °C, 160 °C orkaitėje su ventiliatoriumi). Iškepę pastarnokai turi būti pakankamai minkšti, kad būtų galima lengvai įsmeigti šakute.