Jei dar to nepadarėte, prieš pradėdami šią mokymo programą įsitikinkite, kad esate susipažinę su pagrindine peilių sauga. (nuoroda) Nepamirškite skirti ypatingą dėmesį svogūnams dėl jų formos, tekstūros ir polinkio ašaroti akis!
Svogūnų gabalėliai iš mūsų ankstesnės pamokos (nuoroda) puikiai tinka lėtam kepimui, bet jei norite keptų svogūnų, man labiausiai patinka griežinėliai.
Kaip ir anksčiau, nuo svogūno norime nuimti odelę, viršų ir apačią. Galite pradėti lygiai taip pat – nupjaukite svogūno šaknį ir viršūnėlę, nepažeisdami pirštų.
(Jei naudojate griežinėlius, galbūt norėsite kol kas palikti šakninį galą – išbandykite abu būdus ir sužinokite, kuris jums labiau patinka!)
Kai viename rutulio gale turite lygų paviršių, galite jį padėti ten ir supjaustyti žemyn, perpjauti svogūną per pusę. Tada dirbkite su kiekviena puse paeiliui, pradėdami nuo pjūvio iki pat vidurio.
Kai pjaustote svogūnus, dirbti su jais daug lengviau ir greičiau, jei visi sluoksniai sulips. Taigi, kai pjaustote, dirbkite nuo plono (-ų) galo (-ų) iki vidurio. Ir jei jums reikia apversti svogūną, kad dominuojančia ranka pasiektumėte kitą galą, pabandykite apsukti pjaustymo lentą.
Nors labai ploni svogūno griežinėliai yra tokie įspūdingi (man visada patiko žiūrėti, kaip virėjai didžiausiu greičiu nupjauna itin plonus griežinėlius!), maždaug pusės centimetro (1/4 colio) storio griežinėliai puikiai tinka kasdieniam maisto ruošimui.
Šie svogūnų griežinėliai kepami apie 15-25 minutes, nors tai priklauso nuo to, kiek minkštumo mėgstate svogūnus! Svogūnus galima valgyti žalius arba labai gerai iškeptus, tad tai tikrai skonio reikalas. Jie puikiai tinka prie keptos mėsos, pavyzdžiui, dešrų ar mėsainių, arba (mano mėgstamiausios) žuvies. Ir jie yra puikus skonio šaltinis keptuvėje, kurio sieksime šį mėnesį!