Skip to content
Home » 10 patarimų kaip greičiau išmokti anglų kalbą

10 patarimų kaip greičiau išmokti anglų kalbą

  • by

Kaip greičiau išmokti anglų kalbą

1. Įsitrauk į kasdieninį anglų kalbos naudojimą

Stenkitės bendrauti anglų kalba kiekvieną dieną. Kalbėkite su savo draugais ar šeimos nariais anglų kalba, skaitykite anglų kalbos knygas arba žiūrėkite filmus su anglų kalbos subtitrais. Tai padės jums prisitaikyti prie kalbos ir greičiau įsisavinti naujus žodžius ir frazes.

2. Naudokitės anglų kalbos mokymo programomis ir internetinėmis ištekliais

Yra daugybė mobiliųjų programų ir internetinių platformų, kurios siūlo interaktyvų anglų kalbos mokymą. Išbandykite tokius išteklius kaip Duolingo, Babbel, Memrise arba YouTube kanalus skirtus anglų kalbai mokytis. Jie gali būti puiki priemonė papildyti jūsų mokymosi procesą.

3. Įsitrauk į anglų kalbos klausymą

Klausykitės anglų kalbos muzikos, podcastų, audio knygų ar net radijo laidų. Tai padės jums geriau suprasti anglų kalbos intonaciją, ritmą ir natūralų kalbėjimo būdą. Taip pat galėsite išmokti naujų žodžių ir išsireikšti jausmus ar mintis anglų kalba.

4. Susikurk anglų kalbos žodynėlį

Užrašykite naujus žodžius, frazes ir sakinėlius, kuriuos mokotės. Susikurkite savo anglų kalbos žodynėlį ir reguliariai peržvelkite jame surašytus žodžius. Tai padės jums juos išlaikyti atmintyje ir praktikuoti jų naudojimą.

5. Dalyvauk anglų kalbos pamokose ar kalbų keitimosi grupėse

Ieškokite galimybių dalyvauti anglų kalbos pamokose arba prisijunkite prie kalbų keitimosi grupės. Tai suteiks jums galimybę praktikuoti savo kalbėjimo įgūdžius su kitais mokiniais ar gimtakalbiais anglų kalbos žmonėmis.

6. Skirkite reguliariai laiko skaitymui

Skaitykite anglų kalbos knygas, straipsnius, internetinius puslapius ar net socialinių tinklų įrašus. Pasirinkite temą, kurią jums domina, kad skaitymas būtų malonus. Tai padės jums išplėsti žodyną, gerinti supratimą ir prisitaikyti prie skirtingų teksto stilių.

7. Mokykitės iš nativių anglų kalbos kalbėtojų

Ieškokite galimybių bendrauti su natyra anglų kalba kalbančiais žmonėmis. Tai gali būti per interneto platformas, kur galite susirasti kalbos partnerį arba iškeliauti į anglakalbę šalį ir ten praktikuoti savo anglų kalbą. Iš tiesų, įsigilinimas į kalbos aplinką ir bendravimas su gimtakalbiais yra vienas efektyviausių būdų greičiau išmokti kalbą.

8. Naudojkitės žodžių ir frazių kortelėmis

Gaminkite kortelės su naujais žodžiais ir frazėmis, kurias norite išmokti. Ant vienos pusės užrašykite žodį ar frazę anglų kalba, o ant kitos pusės – vertimą į savo gimtąją kalbą. Peržiūrėkite kortelės pusę su anglų kalbos žodžiu ir stenkitės atsiminti jo reikšmę. Taip galėsite sistemingai mokytis naujų žodžių ir frazių.

9. Raskite motyvacijos šaltinį

Raskite sau motyvacijos šaltinį išmokti anglų kalbą. Tai gali būti kelionės svajonė, studijos užsienyje, darbo galimybės ar tiesiog asmeninė sėkmė. Kiekvieną kartą, kai jausitės prarandantys entuziazmą, prisiminkite savo motyvacijos šaltinį ir tai, kodėl norite išmokti anglų kalbą.

10. Būkite kantrūs ir nuolat mokykitės

Išmokti naują kalbą yra ilgalaikis procesas, todėl svarbu būti kantriais ir nuolat mokytis. Net jei kartais jaučiatės pasiklydę ar nepasiekiantys norimų rezultatų, neatsiduokite. Tęskite mokytis ir praktikuoti kalbą kiekvieną dieną, o rezultatai tikrai atsiras.